Sıradaki içerik:

Bitcoin İngiltere PayPal’a geliyor – ancak ödemeler için değil

e
sv

Nvidia RTX 40 serisi erken gelebilir

121 okunma

 

PC oyuncuları tarafından merakla beklenen Nvidia RTX 40 serisi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. NerdTech adlı Twitter kullanıcısı Nvidia RTX 40 ailesinin çıkış tarihini açıkladı.

Yüksek güç tüketimiyle dikkat çeken RTX 40 ailesi, sızıntılara göre beklenenden erken piyasaya sürülecek.

Kopite7kimi adlı Twitter kullanıcısı, geçen yıl piyasaya sürülmeden önce Nvidia’nın mevcut Ampere grafik kartı serisinin ayrıntılarını sosyal medya üzerinden paylaştı.

Nvidia RTX 40 serisi kartların çıkış tarihi sızdırıldı.

Sızıntılarıyla ünlü Kopite7kimi, RTX 40 serisi ile ilgili bazı bilgiler verdi. Yeni modeller, Samsung’un 8nm teknolojisiyle üretilen Ampere serisinin aksine TSMC’nin N5 teknolojisi ile üretilecek.

RTX 40 serisinin Ada Lovelace adı verilen yeni bir mimari ile geleceği sızıntılar arasında yer alıyor. 5nm teknolojsiyle üretilecek olan Ada Lovelace, yeni nesil ekran kartlarıyla birlikte 2022 yılının 3. çeyreğinde tanıtılacak.

Yüksek güç tüketimiyle gündeme gelen Nvidia RTX 40 serisi, iddialara göre 400W üzerinde tüketime sahip olacak. 18.432 CUDA çekirdeğine sahip AD102 GPU ile tanıtılacağı belirtilen RTX 40 ailesi, eski nesil ekran kartlarının iki katı performans ile kullanıcılara sunulacak.

RTX 3090’da 10.496 CUDA çekirdeği olduğu göz önünde bulundurulduğunda, sızıntılar doğruysa ekran kartı rekabetinde yeni bir sayfa açılacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli