Sıradaki içerik:

Intel’in 12.nesil işlemcileri ortaya çıktı! İşte fiyatları

e
sv

TikTok’tan rahatsız edici arama sonuçlarına yönelik yeni özellik

261 okunma

 

Bir döneme damga vuran fenomen uygulama Vine ile başlayan kısa video paylaşma akımı TikTok ile hız kesmeden devam ediyor. 15 saniyelik videolar ile sosyal medyaya damga vuran ve uzun süre konuşulacak akımları ortaya çıkaran platform, son dönemin en başarılı sosyal medya uygulamalarının başında geliyor.

Bunun yanı sıra TikTok, kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarma amacıyla yeni özellikler duyurmaya devam ediyor. Son olarak platform, kullanıcılarını rahatsız edici arama sonuçlarına göre uyarabilecek yeni özelliğini kullanıma açtı.

TikTok’un bugün sabah saatlerinde duyurduğu yeni özellik, arama sonuçlarında büyük bir revizyona gidildiğinin göstergesi oldu. Son yıllarda çeşitli sosyal medya platformlarında özellikle yaşı küçük kullanıcıların akıl sağlığını derinden etkileyebilecek içeriklerin ortaya çıkmasının ardından harekete geçen TikTok, bundan böyle bazı arama sonuçlarında kullanıcılarını uyarma kararı aldı.

Gelen yeni özellikle birlikte yapılan arama sonuçlarının rahatsız edici içerikleri gösterme ihtimaline karşın kullanıcı uyarılacak. Eğer kullanıcı arama sonuçlarına erişmek isterse, tek bir butona basması yeterli olacak. Platformun halihazırda bu tür videolar için bir uyarı sistemi bulunsa da, gelen yeni özelliğin ardından arama sonuçları da daha güvenli hale gelecek.

Özelliğin sunduğu en dikkat çekici yeniliklerden biri de ”intihar” ve ”kendine zarar verme” gibi terimlerin aratılması durumunda kullanıcıyı bazı destek kuruluşlarına yönlendirmesi.

Örneğin TikTok üzerinde intihar gibi terimlerin aratılması durumunda yeni özellik, kullanıcıyı bölgesine göre dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan ücretsiz bir yardım hattı aracılığıyla 7/24 hizmet veren intiharı önleme kuruluşlarına yönlendirecek. Bu noktada kullanıcıya telefonla arama veya SMS gibi seçenekler sunulacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli