Sıradaki içerik:

HarmonyOS, önemli bir eşiği geride bıraktı

e
sv

Twitter’da Nicki Minaj’a karşı karalama kampanyası

279 okunma

Nicki Minaj sosyal medyayı en aktif şekilde kullananlardan biri. Ancak ünlüler arasında aşı karşıtlığının olması, milyonlarca insanın görüşünü etkileyebiliyor. Nicki Minaj son zamanlarda aşılarla ilgili pek konuşmasa da düzenlenen bir karalama kampanyası, onu aşılara karşıymış gibi gösterdi.

Twitter ekibi bugüne kadar salgınla ilgili yanlış bilgilendirmeleri engelleme yoluna gitmişti. Zira aşılarla ilgili tek bir yanlış bilgi, Twitter’ın uçsuz bucaksız ağıyla hızlıca yayılabiliyor. Salgın sürecinde son derece özen gösterilen bu politikanın Nicki Minaj için geçerli olmadığı yönünde iddialar dün gece itibariyle türemeye başlamıştı. Haber bültenlerini meşgul eden bu haber, Minaj’ın kendisi tarafından yalanlandı.

Nicki Minaj

Algı çalışmasında söylenene göre Minaj, kuzeninin arkadaşının aşı olduktan sonra cinsel iktidarsızlık yaşadığını söyledi. Mevcut Covid-19 aşılarının cinsel sağlığa bir olumsuz etkisi olduğu kanıtlanmış değil, bu yüzden algı çalışmasını yapanlar Nicki Minaj‘ı kolayca hedef alabildi.

Ünlü rapçinin paylaştığı iddia edilen tweet şu şekildeydi: “Trinidad’daki kuzenim aşı olmayacak, çünkü arkadaşı aldı ve iktidarsızlaştı. Testisleri şişmiş. Arkadaşının evlenmesine haftalar kalmıştı, şimdi kız düğünü iptal etti. Bu yüzden sadece dua edin ve kararınız konusunda rahat olduğunuzdan emin olun.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli