Sıradaki içerik:

Apple, Epic Games yasal savaşı sırasında Fortnite’ı App Store’dan yasakladı

e
sv

Amazon ev robotu Astro’yu duyurdu

146 okunma
Amazon, Alexa akıllı ev teknolojisiyle çalışan ilk ev robotu Astro'yu piyasaya sürüyor.
Amazon ev robotu Astro'yu duyurdu

Astro ev robotu

Amazon, Alexa akıllı ev teknolojisiyle çalışan ilk ev robotu Astro’yu piyasaya sürüyor.

Şirket, evde değilken evcil hayvanları, insanları veya ev güvenliğini kontrol etmenin uzaktan kontrol edilebileceğini söyledi.

Ayrıca otomatik olarak bir evde devriye gezebilir ve olağandışı bir şey tespit ederse ev sahiplerine bildirim gönderebilir.

Amazon, “tekerlekli Alexa” dan daha fazlası olduğunu ve ona kişilik kazandırmak için bir dizi hareket ve ifadeyle programlandığını söyledi.

Astro’dan “beatbox” yapmasını istediğini gösterdi – ve robot hip-hop ritimleri çalarken başını salladı ve ifadeler verdi.

Amazon ayrıca gizlilik endişelerini önceden gidermeye hevesliydi.

Astro’nun “sınır dışı” bölgelerle ayarlanabileceğini, bu nedenle belirli alanlara giremeyeceğini veya “rahatsız etmeyin” olarak ayarlanabileceğini söyledi. Ayrıca kameraları ve mikrofonları kapatmak için düğmelere sahiptir – ancak kapatıldıklarında hareket etme yeteneğini kaybeder.

Küçük robot ayrıca kafasından çıkan genişletilebilir bir “periskop” kamera ile donatılmış olarak geliyor. Amazon, evden çıktıktan sonra bir gazlı ocağın açık bırakılıp bırakılmadığını kontrol etmek için bir örnek gösterdi.

Genişletilmiş periskop kamera ile "devriye" modunda Astro

Teknoloji ve perakende devi, 999,99 dolarlık (740 £) robotun yaşlılara yardımcı olabileceğini öne sürdü.

CCS Insight’ın baş analisti Ben Wood, “Astro, Amazon’un cesur bir hamlesi, ancak robotlardaki uzmanlığı ve tüketicilerin günlük yaşamlarına daha fazla entegre olma arzusu göz önüne alındığında mantıklı bir adım” dedi.

Bazı rakiplerin aksine, Amazon “son derece deneysel ürünleri pazara sunmaya ve müşterilerin nasıl tepki verdiğini görmeye istekli” dedi.

“Bir bilim kurgu romanından bir şeye benzeyen ürünler sunmak, Amazon’u tüketicilerin ve yatırımcıların gözünde yenilikçi bir şirket olarak konumlandırıyor” dedi.

Amazon, robotun bu yıl içinde gönderileceğini söyledi – ancak yalnızca ABD’de. Ve ilk, sınırlı çalıştırmadan sonra fiyatının 1.449.99 dolara çıkacağını söyledi.

Bay Wood, “Astro robotunun ABD pazarında kullanıma sunulduğunda dakikalar içinde tükeneceğine inanıyorum” dedi. “Öngörülebilir gelecekte Birleşik Krallık’ta sevk edilmeyeceğine üzüldüm.”

Amazon, tüm evlerde beş ila 10 yıl içinde bir tane olacağına inandığını cesurca belirterek robotik pazarından bir pay istiyor.

Astro’nun hanenin olmazsa olmaz yeni üyesi olmasını istiyor ve küçük tekerlekli robotun oldukça sevimli olduğu inkar edilemez – kafasından çıkan periskop biraz ürkütücü olsa da.

Ancak Pepper gibi diğer sevimli insansı robotların bir iz bırakmadığını gördük .

Bunun nedeni büyük ölçüde fiyat etiketinin, bir süre daha zenginler için bir oyuncak olacağı anlamına gelmesidir. Ve Amazon, bunun için “tekerlekli Alexa”dan daha fazlasını elde ettiğinize bizi ikna etmeye hevesli olsa da, bunun için fırında bıraktığınız o her zaman mevcut paranoyayı dizginlemek dışında zorlayıcı bir kullanım durumu görmek zordu.

Ancak robot yapmak zor. Ve eğer ev robotik pazarı bir gün yükselecekse, insanların çok para harcamaya ikna edilmesi gerekecek.

Bu ilk baskı Amazon’a becerilerini geliştirme şansı sunuyor. Ve tartışmasız, Amazon kadar evlerimize sağlam bir şekilde yerleşmiş başka bir şirket yok.

Şirket, 2018’den itibaren Alexa kontrollü mikrodalga fırın gibi sıra dışı akıllı ev teknolojileri ürettiği biliniyor .

Geçen yılki etkinlikte Amazonuçan bir kapalı alarm drone’u ile dikkatleri üzerine çekti. Always Home Cam, olası bir izinsiz giriş algılarsa dağıtım bölmesinden başlatılır ve bir video beslemesiyle kontrol etmek için bir evin etrafında uçabilir. Ancak piyasaya sürülmedi ve geçen yıl daha fazla ayrıntı yayınlanmadı.

Bunun yerine Salı günü Amazon, erken benimseyenler için drone’u sınırlı bir şekilde satın almak için davet listesini açtığını söyledi – ancak yaygın kullanılabilirlik için tarih vermedi.

Ring Daima Ev Kamerası

Etkinlikte tanıtılan diğer cihazlar arasında, zemine veya önündeki masaya etkileşimli bir “dokunmatik ekran” yansıtma yeteneğine sahip bir görüntülü arama cihazı olan Amazon Glow da vardı.

Buradaki fikir, video görüşmesi sırasında 19 inçlik yansıtılan “ekranda” oyun oynayabilecekleri veya çizim yapabilecekleri için uzun video görüşmeleri sırasında çocukların ilgisini çekmektir. Diğer taraftaki akrabalar da bir tablet uygulaması aracılığıyla projeksiyonla etkileşime girebilir.

Bir örnekte Amazon, çocukların Glow’un kamerasını kullanarak en sevdikleri oyuncağı “tarayıp” yeniden birleştirmek için bir yapboz yapboz haline getirebileceğini söyledi.

Bir çocuk Amazon Glow kullanıyor

Duyurulan diğer yeni ürünler arasında şunlar yer aldı:

  • Disney karakterlerinin seslerini içeren Disney temalı Alexa versiyonu, gelecek yıl piyasaya sürülecek
  • Halo View adlı yeni bir modelle Amazon Halo egzersiz bandında güncellemeler.
  • Dahili wifi yönlendiricili yeni bir Ring akıllı alarm modeli
  • Uzak bir operatörün hareket algılama ile tetiklenen kameraları kontrol etmesine izin veren ücretli bir “sanal güvenlik görevlisi” Ring aboneliği

Etkinlik aynı zamanda Amazon’un çok gecikmeli video oyunu New World’ün piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geldi, geçen yıl atıcı Crucible’ın yüksek profilli başarısızlığından sonra büyük bütçeli bir unvan için ikinci girişimi .

Ancak Crucible’dan farklı olarak New World, Temmuz ayında yüz binlerce oyuncunun ilgisini çeken popüler bir beta testi sırasında bazı olumlu geri bildirimler aldı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli