Sıradaki içerik:

Covid: ABD’deki en popüler Facebook bağlantısı aşı şüphesini yaydı

e
sv

Bitcoin İngiltere PayPal’a geliyor – ancak ödemeler için değil

166 okunma

 

Birleşik Krallık’taki PayPal müşterileri artık 1 £’dan başlayan yatırımlarla kripto para birimi satın almak, tutmak ve satmak için platformu kullanabilecekler.

Ancak PayPal ödemeleri, örneğin doğrudan Bitcoin’de hala yapılamaz.

Bunun yerine, kripto para biriminin geleneksel para birimi için satılması ve değeri daha sonra nakit alım yapmak için kullanılması gerekecek.

PayPal başlangıçta Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile çalışıyor.

Ancak para birimleri arkadaşlara veya aileye gönderilemez veya başka herhangi bir dijital cüzdana veya cüzdandan aktarılamaz.

PayPal , Ekim ayında ABD’de kripto para hizmetini daha geniş bir kitleye daha erişilebilir hale getirmeyi umarak başlattı.

Ancak değer olarak değişken ve düzensiz kalıyorlar – yani bir şeyler ters giderse yatırımlar yetkililer tarafından korunmaz.

Bir PayPal sözcüsü CNBC’ye verdiği demeçte, “Tokenler ve madeni paralar bir süredir ortalıkta dolaşıyor ancak buna erişebilmek için nispeten sofistike bir kullanıcı olmanız gerekiyordu” dedi.

“Bunun bizimki gibi bir platformda olması gerçekten iyi bir giriş noktası.”

Çevrimiçi ödeme devinin dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcısı var.

Kullanıcılar, aşağıdaki değerlere kadar kripto para birimi satın alabilir veya satabilir:

  • işlem başına 15.000 £
  • yılda 35.000 £

eToro ticaret platformunda kripto varlık analisti olan Simon Peters, BBC News’e şunları söyledi: “Büyük itibarlı ev isimlerinin dahil edilmesi tüketiciler için iyi ve kriptonun itibarı için daha iyi.”

İngiltere düzenleyicileri, son aylarda kripto para birimlerine karşı giderek daha dikkatli hale geldi.

Ve Haziran ayında, Finansal Davranış Otoritesi, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in Birleşik Krallık’ta herhangi bir “düzenlenmiş faaliyet” yürütmesini yasakladı.

Ancak Pazartesi günü, PayPal CEO’su Dan Schulman Financial Times’a şunları söyledi: “Hükümetlerin, merkez bankalarının dünyanın dijital ödemelere doğru ilerlediğini, para politikasını banknot basımıyla yönetemeyeceğinizi anladıklarına inanıyorum.”

PayPal başkan yardımcısı ve blok zinciri, kripto ve dijital para birimleri genel müdürü Jose Fernandez da Ponte şunları söyledi: dijital para birimlerinin küresel finans ve ticaretin geleceğinde oynayacağı rol.

PayPal, kripto para hizmetini önümüzdeki aylarda daha fazla uluslararası bölgeye genişletmeyi planlıyor.

Dünyanın en büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Nisan ayında yaklaşık 65.000 $ (47.550 £) ile rekor seviyeye ulaştı.

Ancak Çinli düzenleyiciler piyasada bir baskı uyguladığında, 30.000 doların altına düştü.

O zamandan beri toparlandı ve Pazartesi günü üç ay içinde ilk kez 50.000 doların üzerine çıktı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli