Sıradaki içerik:

OneUI 4.0 Beta için büyük gün geldi!

e
sv

Bomba gibi patlayan OnePlus Nord 2 5G, kullanıcılarını endişelendirdi!

183 okunma

 

Akıllı telefon sektörünün başarılı oyuncularından OnePlus, son dönemlerde bazı modellerinin bomba gibi patlaması nedeniyle hedef tahtasında yer alıyor. Özellikle Hindistan pazarında sıklıkla tercih edilen şirketin Temmuz ayında vitrine çıkardığı Nord 2 5G modelinde ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Son olarak akıllı telefon, bir avukatın cebinde durduk yere alev alarak patladı.

Daha önce bazı akıllı telefonların aşırı ısınma gibi sorunlar nedeniyle patladığını duymuştuk, ancak kullanıcının cebinde durduk yere patlayan bir cihaz gerçekten de ilk oldu. Delhi merkezli avukat Gaurav Gulati, kullanımda veya şarjda olmadan cebinde taşıdığı OnePlus Nord 2 5G telefonunun mahkeme salonunda ilk etapta alev aldığını ve daha sonra bomba gibi patladığını duyurdu.

Bunun yanı sıra cihazın patlaması nedeniyle yaralandığını da iddia eden avukat, konu ile ilgili OnePlus’a başvurduğunda ise beklenmedik bir cevap aldığını belirtti. OnePlus, avukatın başvurusu üzerine olayı araştıracağını belirtse de, kullanıcıya herhangi bir tazminat teklifinde bulunmadı.

OnePlus’ın kullanıcıya verdiği cevabın ardından özellikle sosyal medyada şirkete ciddi şekilde tepki geldi. Tepkilerin üzerine konuyla ilgili açıklamalarda bulunan şirket; patlama vakasına önem verdiklerini, ancak söz konusu telefonu incelemek için geldiklerinde telefon sahibinin doğru teşhis için fırsat vermediğini ifade etti. Bunun yanı sıra talebin meşruiyetini doğrulama veya kişinin tazminat taleplerini ele almalarının bu koşullar altına mümkün olmadığını belirtti.

OnePlus Nord 2 5G modelinin patlaması maalesef ilk değil. Zira 2 Ağustos tarihinde Hindistan‘da OnePlus Nord 2, satın alınmasından beş gün sonra bir kez daha patladı. Hatırlanacağı üzere telefon patladığında bisikletini süren kişi kaza yaparak yaralanmıştı. Özellikle Nord 2 5G özelinde yaşanan patlama olaylarının ardından kullanıcılar, modelde kronik bir sorun olduğunu düşünerek telefonlarını iade etmek için harekete geçti. OnePlus’tan konu ile ilgili henüz net bir açıklama da gelmedi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli