Sıradaki içerik:

Twitter, mavi tik başvurularını yeniden kullanıma açtı!

e
sv

Technopc, Bilişim 500’de birden fazla ödül aldı!

122 okunma

 

Bilişim sektörünün bu yıl için merakla beklediği Bilişim 500 Araştırması‘nın sonuçları açıklandı. Türkiye merkezli üreticiler arasında tablet, taşınabilir ve masaüstü bilgisayar kategorilerinde liderliği Technopc elde etti. Yerli üretici sertifikasına sahip olan firma, OEM ürünlerinin de dahil edildiği masaüstü bilgisayar ve OEM ürünleri kategorisinde ise ikinci oldu.

Kamu ve özel sektörün satın alma tercihlerine yön verdiği için büyük öneme sahip olan araştırmanın, Technopc için belirlediği genel sıralama ise Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi arasında 91. sıra oldu.

2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle birçok alanda önemli değişim ve dönüşümlerin yaşandığını dile getiren Technopc Kurucu Ortağı Murat Yücel, 2020 yılında bilişim sektöründe yüzde 29’luk bir büyüme gerçekleştiğini belirtti.

SAHA İstanbul üyesi olan ve 25 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Technopc,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurdu. Firmanın mini PC’den endüstriyel tabletlere, iş istasyonlarından, el terminallerine kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

Dünyanın en büyük havalimanı ünvanına sahip olan İGA / İstanbul 3.Havalimanı, Türkiye’nin 9 büyük şehir hastanesi, 100’den fazla üniversite, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi Türkiye’nin çok önemli kurumlarında ve bankalarında Technopc ürünleri aktif olarak kullanılmakta.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli