Sıradaki içerik:

Ronaldo üzgün: FIFA 22’nin en güçlü oyuncuları belli oldu

e
sv

YouTube’dan Discord müzik botu Rythm’e baskı

115 okunma

 

YouTube, oldukça popüler olan Rythm adlı Discord müzik botu için kılıçlarını kuşandı. Aslında bu YouTube’un bu konuda ilk icraatı değil. Kısa bir süre önce Groovy Discord botunu çevrimdışı olmaya zorlayan YouTube, şimdi de Rythm botu için de benzer bir baskı yapıyor.

Discord, özellikle oyunculara sesli sohbet için önemli bir imkan verdi. Ancak programın en önemli özelliklerinden birisi Discord bot hizmeti Bunlar arasında 560 milyondan fazla kullanıcıya hitap eden Rythm en önemli Discord müzik bot uygulamaları arasında.

Rythm Discord bot, kullanıcılara YouTube videolar üzerinden müzik dinleme imkanı sunuyor. YouTube ise popüler Discor bot hizmetine yedi gün süre tanıdı. Buna göre YouTube bot hizmetinin bir hafta içinde sona ermesini istiyor.

Discord Rythm hizmeti de YouTube’un bu uyarısını dikkate aldı ve 15 Eylül’de hizmeti sona erdirecek. Son rakamlara göre Rythm, 20 milyondan fazla Discord sunucusu üzerinde kurulu. Önce Groovy şimdi de Rythm bot hizmeti için YouTube’un bu baskısı Discord’un önemli bir özelliğini kaybetmesi anlamına geliyor.

Tüm bu olumsuz haberlere rağmen, Discord ile YouTube’un resmi bir bağlantı kurmak için bir araya geldiği de ortaya çıkmıştı. Buna göre Discord yaklaşık bir yıldır sosyal parti özelliği için testler yapıyor. Bu özellik ile Discord üzerinden YouTube izleme partisi oluşturmak mümkün olacak.

Ancak Discord’un bu özelliği ne zaman devreye alacağı belli değil. Yine bu özellikle kullanıcıların Discord müzik botları ile aynı yaratıcılığa sahip olup olmayacağı da şüpheli. Discord’un müzik botları olmadan büyük güç kaybedeceği de tahminler arasında. Bu anlamda firmanın YouTube entegrasyonu için elini çabuk tutması gerekiyor.

Discord, özellikle pandemi döneminde oyuncular dışında kalan topluluklara da açılmaya başladı. WhatsApp’ın kişileştirilmiş reklamlar için kullanıcıları zorlaması da yeni bir kitlenin Discord ile tanışmasına neden oldu. Özellikle bazı WhatsApp grupları bu dönemde Discord üzerinde kanal kurmaya başladı. Sesli sohbetler dışında popüler sohbet uygulaması üzerinden video görüşme yapma imkanı da pandemi ile kullanıcılara sunulan özellikler arasında.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli