Sıradaki içerik:

Zoom, güvenlik odaklı bir dizi güncelleme getirecek

e
sv

HarmonyOS, önemli bir eşiği geride bıraktı

206 okunma

 

2019 yılında Çin devletiyle doğrudan bağlantısı olduğu iddiasıyla ABD tarafından kara listeye alınan Huawei, yaptırımların yarattığı tahribatın yaralarını sarmak için yoğun mesai harcıyor. Şirket bu süreçte ABD’ye olan bağlılığını minimuma indirmek için bazı hamleler yaptı. Bunların en dikkat çekeni ise şüphesiz HarmonyOS 2.0.

Android ve iOS ‘a rakip olarak görülen HarmonyOS 2.0 piyasaya sürüldükten sonra dünya genelindeki Huawei ve Honor kullanıcıları işletim sistemine adeta akın etti. Bu gelişme şirketin yüzünü fazlasıyla güldürürken, HarmonyOS 2.0’ın son olarak önemli bir eşiği geride bıraktığı açıklandı.

Haziran ayında tanıtıldıktan sonra kullanıcıların adeta akın ettiği HarmonyOS 2.0, Huawei’nin son yıllarda ABD ile yaşadığı ciddi sıkıntılardan kurtuluş yolu olarak lanse ediliyor. Bu nedenle işletim sistemine büyük önem veren şirket, yıl sonuna kadar tamı tamına 200 milyon kullanıcıya ulaşma amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Gelen bilgilere göre HarmonyOS 2.0, an itibariyle önemli bir kilometre taşını devirmiş durumda. Özellikle tanıtıldığı ilk günden itibaren kullanıcı sayısında hızlı bir artış olan işletim sistemi; ilk haftada 10 milyon, 15 gün içerisinde 15 milyon, bir ayda 30 milyon, iki aydan kısa bir sürede 70 milyon ve 20 gün gibi kısa bir sürede de 100 milyon kullanıcıyı aşmayı başardı.

Şu anda 100’e yakın Huawei marka telefon, tablet ve desteklenen diğer cihazlar kademeler halinde HarmonyOS 2.0 işletim sistemine kavuşmaya başladı. Gelen bilgilere göre bu modellerin bazıları resmi sürümü alırken, bazıları da genel ve dahili test aşamasında işletim sistemini almaya başladı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli