Sıradaki içerik:

Stellaris, 20 Eylül’e Kadar Denemek ÜCRETSİZ

e
sv

Zoom, güvenlik odaklı bir dizi güncelleme getirecek

156 okunma

 

Zoom kullanıcılarını çeşitli tehditlerden korumak için birtakım güvenlik odaklı güncelleme üzerinde çalışıyor. Video konferans şirketi yıllık gerçekleştirdiği Zoomtopia konferansında Zoom Phone için uçtan uca şifrelemeKendi Anahtarını Getir (BYOK) hizmeti ve bir kimlik doğrulama şeması olarak üç yeni özellik üzerinde durdu.

Şirket şu anda yer alan korumaların kapsamını genişleteceğini açıkladı. Ayrıca geçmişteki güvenlik sıkıntılarını bellekten silmenin bir yolunu bulacağını umut ediyor. Baş Ürün Müdürü Karthik Raman konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

zoom-guvenlik-odakli-bir-dizi-guncelleme-getirecek

Zoomtopia bünyesinde konuşulan en önemli güvenlik güncellemesinden birisi kimlik doğrulama programı oldu. Kimlik yönetimi şirketi Okta ile birlikte geliştirilen şema kapsamında kullanıcılardan bir toplantıya giriş yapmadan önce kimliklerini doğrulamaları isteniyor.

Sistem hesap kimlik verileri, güvenlik soruları, çok faktörlü kimlik doğrulama, cihaz kimliği ve dahası olmak üzere veri kombinasyonunu değerlendirecek ve kullanıcıları denetleme işlemine başlayacak. Bundan sonra konuşmaya dahil olduklarında listedeki isimlerinin yanında bir mavi onay işareti gelecek.

Zoom‘un telefon uygulaması uçtan uca şifreleme desteği alıyor. Şirket bu özelliğin sunucu güvenliği ihlallerine karşı koruma sağlayarak bire bir aramalara koruma katmanı getireceğini açıkladı.

Sizler Zoom platformuna gelen yeni güvenlik güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli