Sıradaki içerik:

Wallpaper Engine 1.7 – ÜCRETSİZ Android Uygulaması Çok Yakında – Yeni Özellikler ve Hata Düzeltmeleri

e
sv

Apple, Epic Games yasal savaşı sırasında Fortnite’ı App Store’dan yasakladı

390 okunma

 

Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney’e göre Apple, oyunun yapımcısı Epic ile yasal bir savaş sonuçlanana kadar Fortnite’ı App Store’dan yasakladı.

Bu, popüler oyunun yeni kullanıcıların iPhone’lara veya diğer Apple cihazlarına indirilemeyeceği anlamına geliyor.

Bay Sweeney, bir dizi tweet’te Apple’ı aradı ve temyiz sürecinin tamamlanmasının yaklaşık beş yıl sürebileceğini söyledi.

BBC, yorum için Apple’a başvurdu.

Oyunu Apple cihazlarına zaten indirmiş olan kişiler oyunu oynamaya devam edebilecek, ancak herhangi bir güncelleme almayacak.

Hukuk savaşı

Fortnite, kendi uygulama içi ödeme sistemini başlatarak politikalarını ihlal ettiği için geçen yıl Apple’ın App Store’undan kaldırıldı.

Apple, tüm uygulama içi satın alımlarda %30 komisyon alıyor, ancak bu özellik bunu atlamaya çalıştı.

Bu hamle, Apple’ı App Store’u tekel olarak çalıştırmakla suçlayan Epic Games tarafından getirilen yasal bir savaşı tetikledi. Eylül ayında bir ABD mahkemesi, Apple’ın uygulama geliştiricilerinin kullanıcıları üçüncü taraf ödeme seçeneklerine yönlendirmesini engelleyemediğine karar verdi.

Ancak yargıç, Epic’in Apple’ın yasadışı bir tekel işlettiğini gösteremediğini de söyledi.

Hem Epic hem de Apple, kararın ilgili bölümlerine itiraz ediyor.

Sweeney, Twitter’da “Apple bir yılını dünyaya, mahkemeye ve basına ‘eğer herkesle aynı kurallara göre oynamayı kabul ederlerse Epic’in App Store’a dönmesini memnuniyetle karşılayacaklarını’ söyleyerek geçirdi.

Epic kabul etti ve şimdi Apple, bir milyar kullanıcıyı aşan tekel gücünü başka bir şekilde kötüye kullanmaktan vazgeçti.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli