Sıradaki içerik:

Minecraft Dungeons artık Steam’de

e
sv

Wallpaper Engine 1.7 – ÜCRETSİZ Android Uygulaması Çok Yakında – Yeni Özellikler ve Hata Düzeltmeleri

644 okunma

Duvar Kağıdı Motoru Android Companion Uygulaması

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, dinamik sahne ve video duvar kağıtları için destek sunan Wallpaper Engine’in bir Android uygulamasını geliştirdik. Wallpaper Engine tamamlayıcı uygulaması herkese ücretsiz olarak sunulacak, Windows’ta Wallpaper Engine kullanıcıları duvar kağıdı koleksiyonlarını Android telefonları ve tabletleri ile kablosuz olarak paylaşabilecekler. Atölye duvar kağıtlarınızı mobil cihazlarınıza güvenli bir şekilde aktarmanın kolay bir yolunu geliştirdik. Atölyeye Android’de erişim mümkün olmadığından, Wallpaper Engine’in Windows sürümü, duvar kağıtlarınızı hareket halindeyken almak için bir merkez görevi görecektir.

Tıpkı Windows uygulaması gibi, Android uygulaması da herhangi bir gizli maliyet veya reklam içermeyecek ve ayrıca herhangi bir kişisel veri toplamayacaktır – uygulamayı mevcut Wallpaper Engine kullanıcıları için ücretsiz bir eklenti olarak görüyoruz.

Yeni Android uygulamasını geliştirmek oldukça yoğun bir girişimdi. Ancak, Wallpaper Engine’i herhangi bir yeni ek platforma taşımak söz konusu olduğunda, Android’in dünya çapındaki devasa kullanıcı tabanı nedeniyle bir sonraki eklenecek en rasyonel platform oldu. Android’i desteklemek için yaptığımız çalışma, diğer işletim sistemlerine kıyasla Android hala nispeten basit olsa da, gelecekteki potansiyel diğer platformlara da fayda sağlayacaktır. Wallpaper Engine’i gelecekte başka platformlarda görmeyi umuyorsanız, lütfen sabırlı olun, Wallpaper Engine’i tek seferde her platforma taşımamız çok büyük bir iş olduğu için bizim için mümkün değil.

Android için Duvar Kağıdı Motoruna Gizli Bakış

Wallpaper Engine’in Android’de nasıl göründüğüne dair küçük bir önizleme hazırladık. Özellik seti çok kapsamlıdır ve tıpkı Windows için Wallpaper Engine gibi duvar kağıtları tamamen dinamiktir ve büyük düzeyde kullanıcı özelleştirmesine olanak tanır. Ayrıca bir duvar kağıdı oynatma listesi yapılandırabilir, bir FPS sınırı ayarlayabilir ve diğer pil tasarrufu özelliklerini yapılandırabilir ve yerel videoları ve GIF’leri doğrudan uygulamaya aktarabilirsiniz.

Wallpaper Engine düzenleyicisinde oluşturulan duvar kağıtları, telefonunuza gönderilmeden önce mobil uyumlu bir biçime dönüştürülecektir. Süreç, son kullanıcılar için oldukça basittir, ancak sürüm sırasında bunun daha kapsamlı bir açıklaması yapılacaktır.

Android uygulamasının aşağıdaki önizlemelerine göz atın:

Android’de gerçek zamanlı dinamik duvar kağıtları

Duvar kağıtlarınızı beğeninize öre özelleştirin

Müziğinizi sese duyarlı duvar kağıtları ile görselleştirin. Kredi: 

Küp Görüntüleyici

Atölye duvar kağıtlarınızı bilgisayarınızdan kablosuz olarak aktarın

Steam Atölye Sözleşmesi

Steam Atölyesi’ne mobil cihazlardan erişim Steam tarafından desteklenmediği için mümkün değildir. Ancak, her iki cihaz da aynı yerel ağ bağlantısını kullandığı sürece, uyumlu duvar kağıtlarını masaüstü bilgisayarınızdan mobil cihazınıza kolaylıkla aktarmanıza izin verecek kullanışlı bir yol geliştirdik.

Bu, Steam’de daha önce hiç yapılmadığından, tüm içerik oluşturucuların, içerikleri mobil cihazlara aktarılmadan önce Steam Atölyesi sözleşmesine ekimizi kabul etmelerini istiyoruz, aksi takdirde Duvar Kağıdı Motoru, kullanıcıların duvar kağıtlarını aktarmalarına izin vermez.

Duvar Kağıdı Motoruna herhangi bir duvar kağıdı yüklediyseniz, lütfen buradan Duvar Kağıdı Motoru için Steam Atölye Sözleşmesi ekini inceleyin ve kabul edin, böylece kullanıcılarınız uygulama yayınlandıktan sonra duvar kağıtlarınızı Android’de kullanabilir:

Android Uygulaması Sürümü

Wallpaper Engine’in Android sürümü büyük olasılıkla Ekim veya Kasım ayı başlarında çeşitli uygulama mağazalarında satışa sunulacak, ancak kesin bir tahminde bulunmak zor – gelecekte daha fazla bilgi için Steam güncelleme haberlerimize göz atmayı unutmayın. Android uygulaması zaten kararlı durumda, ancak yine de bazı son testler yapmamız ve çeşitli uygulama mağazalarında sürümü hazırlamamız gerekiyor. Uygulama, Android 8.1 veya daha yenisini çalıştıran cihazları destekleyecektir.

Duvar Kağıdı Motoru 1.7 Değişiklikleri

Android’in yanı sıra, Windows’ta Wallpaper Engine için başka bir güncelleme üzerinde çalışıyoruz. Wallpaper Engine 1.7 ile, diğer yeni özellikler ve hata düzeltmelerinin yanı sıra, Sahne duvar kağıtları için video doku desteği ve yeni bir Canlı Yayın Modu ekliyoruz.

Video Dokuları

Şimdiye kadar, Wallpaper Engine düzenleyicisi, içe aktarılan tüm materyaller için temel olarak yalnızca statik görüntüyü destekledi. Artık, kullanıcıların .mp4 video dosyalarını düzenleyicide görüntü katmanları olarak içe aktarabilecekleri bir yol yarattık ve bunlar diğer herhangi bir görüntü katmanı gibi kullanılabilir, yani efektler onlara uygulanabilir ve üzerlerine başka varlıklar yerleştirilebilir, bu da videoya izin verir. tabanlı duvar kağıtları, daha önce statik duvar kağıtları kadar etkileşimli ve dinamik hale geldi. Sistemler arasında en iyi uyumluluk için H.264 sıkıştırmasını kullanmanızı öneririz.

Video dosyalarını duvar kağıdınızın temel dokuları olarak da kullanabilirsiniz, bunu yapmak için düzenleyici karşılama penceresinde “Bir Şablon Kullan”a tıklayın, “2D Sahne”yi seçin ve video dosyanızın çözünürlüğünü yapılandırın. Ardından video dosyanızı yeni projeye sürükleyip bırakın, projenize yeni bir görüntü katmanı olarak eklenecektir.

Web Canlı Yayın Desteği

Geçmişte nispeten spesifik bir özellik isteği, web canlı akışlarını duvar kağıtları olarak ayarlamayı desteklemekti. Lisans sorunları nedeniyle, bu kolayca mümkün değildir ve yalnızca web siteleri için canlı akış video formatlarını etkinleştirmek için tamamen yeni bir web çerçevesi uygulamamızı gerektirmiştir. Yeni Canlı Yayın Moduna erişmek için Wallpaper Engine’in sol alt köşesindeki “Duvar Kağıdını Aç”ı tıklayın, ardından “URL’den Aç”ı seçin.

Artık, içinde canlı yayın bulunan URL’ler için yeni “Canlı Yayın Modunu Kullan” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Bu özelliğe ilk eriştiğinizde, Wallpaper Engine, Microsoft tarafından otomatik olarak sağlanan ve gerekli video formatları için destek içeren yeni Microsoft’un Edge WebView tarayıcısını yükleyecektir. Ayrıca Duvar Kağıdı Motoru işlevlerinde biraz sınırlıdır, bu nedenle yalnızca canlı akışı duvar kağıdı olarak özellikle ayarlamak istiyorsanız kullanmanızı öneririz. Spesifik olarak, klavye girişi yoktur ve giriş için fareyi kullanmak, önce yerleşik kısayol tuşuyla simgelerin gizlenmesini gerektirir.

Wallpaper Engine 1.7 için tam değişiklik günlüğü burada bulunabilir:

Eklemeler / Değişiklikler

 • Wallpaper Engine Android sürümünü hazırlamak için Atölye EULA’sı eklendi.
 • Sahneler için video doku desteği eklendi.
 • Video akışlarını desteklemek için Edge WebView kullanan “URL’yi Aç” iletişim kutusuna Canlı Akış Modu eklendi.
 • Statik kilit ekranı görüntüsünü ve statik Windows duvar kağıdını canlı duvar kağıdıyla senkronize etme seçeneği eklendi.
 • Uygulama kuralı program listesine ses kayıt simgesi eklendi.
 • Yalnızca gerektiğinde düzenleyici performans istatistiklerini göstermek için yeni seçenek eklendi.
 • Yerel duvar kağıtlarına özel başlıklar için destek eklendi.
 • JPEG dosyalarının içe aktarma öncesi döndürülebilmesi için JPEG döndürme EXIF ​​desteği eklendi.
 • Web duvar kağıtlarının editör güncellemesi project.json her seferinde geçerlidir, geliştirme sırasında sesli yanıtın daha güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için kullanılır.
 • Oynatma hızı video dosyalarından düzgün bir şekilde okunamadığında video dosyalarındaki çökmeleri önlemek için güvenlik önlemi eklendi.

Hata düzeltmeleri

 • Ekran koruyucu etkinken duvar kağıtlarının sessize alınmaması düzeltildi.
 • Sabit ekran koruyucu çalma listeleri düzgün düzenlenemez.
 • Sabit ekran koruyucular ayrıca Windows tema renklerini değiştirir.
 • Yerel önizleme resimlerinin kırpılmaması düzeltildi.
 • Önizlemeden sonra aydınlatma ayarlarının düzenlenememesi düzeltildi.
 • Abone olmayan öğelerin kaybolmaması düzeltildi.
 • Steam son derece güncel değilse, sabit kullanıcı arayüzü çökmesi.
 • Işık yüksekliği kaydırıcısıyla birlikte düzenleyicideki geri alma işlevi düzeltildi.
 • Çok hızlı giderken geri alma/yineleme işleminin takılması düzeltildi.
 • Donanım hızlandırması olmadan efektleri devre dışı bırakmayan sabit kullanıcı arayüzü.
 • Sabit kıymet güncelleme.
 • Yeni Steam davranışını hesaba katmak için önceden ayarlanmış güncelleme sistemi düzeltildi.
 • Sağ tıklanan öğe yerine seçili öğeyi kullanarak sabit efekt kopyala/yapıştır.
 • Bir şarkı bittiğinde duvar kağıdı duraklatılırsa, sahne sesinin tekrar çalınmaması düzeltildi.
 • DWM canlı görüntü kopyası olmadan ekran koruyucu modunda klonlanmış duvar kağıtlarına yanlış kullanıcı özelliklerinin uygulanması düzeltildi.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli